Відбувся семінар-практикум «Булінг. Цькування у колективах освітніх закладів. Практики запобігання та подолання булінгу»

«Булінг фактично є зменшеною копією терористичного акту»

(заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко).

 

Булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування   одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.

Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки, пояснюють спеціалісти.  21 березня 2019 року в Святошинському районному центрі соціальних служб  сім’ї, дітей та молоді  пройшов  семінар-практикум  на  тему: «Булінг. Цькування  у  колективах освітніх  закладів.  Практики запобігання  та  подолання булінгу» для спеціалістів психологічної служби закладів освіти Святошинського району м. Києва.

Козлова Галина Михайлівна, директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» у своєму виступі наголосила, що з сім’ї починається життя кожної людини, тут проходить її дорослішання і становлення, певним чином формується її ставлення до оточуючого світу. Сім’я була і залишається основною берегинею людських, культурних та історичних цінностей. Саме вона являється показником стабільності та прогресу народу в тій чи іншій державі.  Окрім того, родина – джерело любові, поваги, солідарності та прив’язаності, без чого не може існувати жодна людина. На жаль, для частини людей мрія віднайти сімейний спокій, на перший погляд, видається нездійсненною, а ті, хто мали б бути найріднішими та забезпечувати затишок, надійність та підтримку, скоріше стають джерелом небезпеки.

Булінг – соціально-педагогічна, психологічна проблема сучасності. Це соціальне явище, властиве переважно організованим колективам. В своїй доповіді Козлова Г.М. зупинилась на тому, що обов’язок закладів освіти вживати заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від боулінгу та забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).  Галина Козлова ознайомила слухачів з кращими світовими практиками, зокрема Швейцарії, розповіла про профілактику та подолання цькування в шкільному середовищі цих країн.

Нині 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу. 24% дітей стали жертвами булінгу, і 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Такими є основні результати дослідження, проведеного ЮНІСЕФ.

До Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» звертаються батьки за порадою, діти яких потерпають від булінгу. Зокрема, нещодавно звернулась  мати 6-річної дитини, яка піддається булінгу в школі з боку однолітків. На разі для вирішення цього питання вона передала документи  до суду. Треба не забувати, що швидка реакція вчителів, батьків на боулінг повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля є неприйнятним.

На базі Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» реалізується соціально-корекційна програма по роботі з особами, які скоїли домашнє насильство. Спеціалісти центру  здійснюють роботу з кривдниками, людьми, які вчинили насильство в сім’ї, а також надають необхідну підтримку членам їхніх родин, які зазнали домашнього насильства, у форматі індивідуальних  консультацій,  групової  дискусійної,  тренінгової  та  медіативної  роботи.

В семінарі-практикумі брали участь Дружинська Олександра Вячеславівна, директор Святошинського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Лук’янчук Руслана Петрівна, начальник відділу профілактично-правової роботи, служби у справах дітей Святошинської РДА в м. Києві, Совенко Лариса Петрівна,  методист НМЦ управління освіти, молоді та спорту Святошинської РДА м. Києва.

 

Залиште перший коментарь

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публикуєтся).


*