Інформаційно-просвітницька акція «Від миру в родині до миру в Україні. Зупинимо насильство стосовно жінок».. Київський міський центр сім’ї «Родинний дім»

Дата: 2018-11-28 12:13:34


Інформаційно-просвітницька акція «Від миру в родині до миру в Україні. Зупинимо насильство стосовно жінок».

26 листопада 2018 року в Колонній залі КМДА відбулася інформаційно-просвітницька акція «Від миру в родині до миру в Україні. Зупинимо насильство стосовно жінок» яку провів Київський міський центр сім’ї «Родинний дім» в рамках міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насильства» за підтримки Київської міської державної адміністрації, Служби у справах дітей та сім’ї (КМДА).

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних проблем насильства за ознакою статі, виховання високих моральних цінностей у молоді, засудження проявів насильства над жінками та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Учасниками та учасницями акції виступили представники влади і громади, активісти громадських організацій, батьки, вчителі, молодь навчальних закладів м. Києва.

Розпочав захід зворушливий виступ дитячого вокального ансамбль «Зірнички» з піснею «Україна – це ми» (художній керівник Косенко І.П.).

З вітальним словом до учасників звернувся Танцюра Валерій Анатолійович - начальник Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київради (КМДА). В своїй промові він зазначив, що ґендерне насильство є грубим порушенням прав людини, в основі якого лежать ґендерна нерівність, ґендерні стереотипи та прагнення домінувати. Посадовець наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи, в тому числі і серед учнів старших класів шкіл, що дозволить швидше викоренити явища насильства. Він подякував всім за участь у акції та звернув увагу школярів, що «Чим раніше ви усвідомите, у чому проблема насильства, то зможете потім своїм дітям показувати гарний приклад поведінки».

Козлова Галина Михайлівна - директорка Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» у своєму виступі до учасників відмітила, що сім’я для кожної людини – це джерело любові, підтримки і щастя, і в ній не має місця насильству. « Безумовно, прояви насильства – ганебне явище. І дуже боляче, коли насильства зазнають найслабші: жінки та діти. Ситуація в нашій країні загострилась у зв’язку з військовими діями та певними економічними обставинами. І фактично кожна третя жінка зазнає насильства. До нас звертається багато дівчат, які прагнуть жити у суспільстві, де немає таких явищ. Сьогодні молодь заявляє чітко: ми не хочемо жити в суспільстві, де є насильство. Вони беруть відповідальність на себе та засуджують насильство», – зазначила Козлова Г.М.

Під час заходу учні загально-освітніх шкіл м. Києва презентували свої творчі доробки з питань протидії насильству за ознаками статі. Це були виступи, колажі, театралізовані мініатюри, відеофільми, інше. В своїх творах учні руйнували ґендерні стереотипи, висловили прагнення жити в толерантному суспільстві без війни та закликали дорослих припинити насильство відносно жінок та дітей. А вихованці та викладачі Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою представили свій досвід волонтерської співпраці із Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району щодо протидії та запобігання насильству.

Під час заходу відбувся флеш-моб «Наші долоньки проти насильства», під час якого діти «на долоньках» писали свої пропозиції щодо покращення ситуації. В холі працювала фото-зона, де кожний мав можливість донести свій меседж: «Я – проти насильства!», «Молодь України за світ без насильства!», «Насильству не має виправдання!», «Сила чоловіка в турботі про родину!».

Також під час заходу відбулася презентація вистав ґендерного інтерактивного театру ГО «Київської школи рівних можливостей». Зокрема, учні гімназії №318 «Міленіум» представили проникливий виступ «Квіти життя». Вихованці спеціалізованої школи №187 презентували виставу ґендерного інтерактивного театру «Хочемо жити без війни!», яка завершувала акцію та не залишила байдужим жодного глядача. Адже питання збереження миру актуальне сьогодні як ніколи. Наприкінці акції представники шкіл отримали подяки за підписом заступника голови Київської міської державної адміністрації В. Мондриївського та подарунки.

Київський міський центр сім’ї «Родинний дім» висловлює щиру подяку партнерам акції: ГО «Міжнародна Школа Рівних Можливостей», ГО «ЛаСтрада-Україна», ГО «Жіноче об’єднання «Єдність», МГО «Федерація жінок «За мир у всьому світі», БФ «Люди доброї волі» та інформаційному партнеру «Видавничій дім, Всеукраїнська газета «Справи сімейні».

Нагадуємо, Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня. КМЦС «Родинний дім» готує ще низку важливих заходів щодо цієї актуальної теми, з якими можна ознайомитися тут.


Всі новини

Останні новини

Відбулося засідання членів конкурсного журі.
докладніше >
«Робота з психосоматичними проявами в психотерапевтичній практиці»
докладніше >


Контактна інформація:

Телефон:
(044) 422-10-69

Адрес:
м. Київ, вул. Салютна, 11А

Час работи:
пн-чт: 09:00-18:00;
пт: 09:00-16:45;
сб-нд: вихідний.