Консультація про зміни у законодавстві України щодо виплати аліментів

1.Зміни у правовому статусі аліментів

Змінено правовий статус аліментів: відтепер аліменти є власністю самої дитини, а не батьків. Останні лише отримують та використовують їх від імені дітей. Той з батьків, який проживає з дитиною наділяється правом самостійно ставити перед судовими органами питання щодо обрання форми стягнення аліментів: у твердій грошовій сумі або у вигляді від конкретної частки від доходу іншого з подружжя. До цього вибір форми стягнення аліментів здійснювався виключно за судовим рішенням.

2. Зміни у сплаті аліментів 2018

Останніми змінами в законодавство України запроваджено нові правові механізми, що забезпечують додатковий захист дітей в частині отримання аліментів.
Створено Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів.
До платників аліментів, що мають заборгованість за останні 6 місяців, передбачена відтепер можливість застосування соціальних робіт.
Соціальними роботами є оплатні суспільно корисні роботи, які виконуються у вільний від роботи чи навчання час. Судом соціальні роботи можуть бути призначені на строк від 120 до 240 годин і відбуваються не більше восьми годин на день.
Якщо особа ухиляється від виконання соціальних робіт, вони можуть бути замінені адміністративним арештом із розрахунку одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам соціальних робіт. Крім цього неплатник позбавляється права брати участь у вирішенні питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України.
Також у разі такої заборгованості до боржника встановлюється тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, користування вогнепальною, мисливською та пневматичною зброєю.

3. Розмір аліментів

З урахуванням останніх змін мінімальний розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30%)Романенко Д.В.
Юрист КМЦС «Родинний дім» 

Залиште перший коментарь

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публикуєтся).


*