10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я, проведення якого має на меті підвищення обізнаності населення про проблеми психічного здоров’я, представництва інтересів та захисту прав людей з психічним розладами, а також привернення уваги громадськості до даної проблеми та формування позитивного емоційного клімату та підвищення толерантності до людей із психічними вадами, а також з метою скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості.

Психічне здоров’я – це стан благополуччя, який дозволяє людині реалізовувати свій потенціал, долати життєві труднощі і стреси, плідно працювати, брати участь у громадському житті.

Проблема психічних захворювань відноситься до найбільш поширених причин зниження якості життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я на планеті живуть понад 500 мільйонів людей, які страждають на психічні захворювання, найпоширенішими з яких є депресія (45%), алкогольна, наркотична, ігрова та інші залежності (15%), психози (12%). Половина психічних хвороб є причиною інвалідності. Захворюваність на психічні розлади напряму залежить від того, як ми з вами ставимося до психічного здоров’я і людей з психічними захворюваннями.

Міжнародний стандарт психічного здоров’я включає 10 ознак:

інтелект, цілеспрямованість, гнучкість, логічність мислення, моральні якості, соціальна поведінка, особливості харчування, емоційність, відношення до свого здоров’я, сексуальність.

Для збереження психічного здоров’я важливо уникати скупості, мстивості, заздрощів, лицемірства, гордині, хворобливого самолюбства.

Якщо ви відчуваєте, що не в змозі самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця!

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публикуєтся).


*